Dobrý den Vítám Vás na mém portfoliu. 

Úvodo me1

Jmenuji se Jakub Krejbich a pocházím z Prahy, kde také v současnosti přebývám. Ve volném čase se nejvíce bavím fotografováním. 

V hledáčku mám nejčastěji městská zákoutí, dále různé odrazy a to ať ty na první pohled viditelné, nebo i ty ukryté a místech kde se musejí hledat…

Fotografování a návrhy grafiky jsou pro mě i živností, proto pokud by jste měli zájem si nechat zpracovat grafický návrh, vypracovat web nebo nafotit akci, portrét, produkty, domácího mazlíčka atd. neváhejte mě kontaktovat. Budu rád a jistě se dohodneme na příjemné spolupráci. 

Jak jsem se dostal k fotografování, používaná technika atd..

K fotografování jsem se dostal už tak nějak od malička, kdy jsem měl možnost si hrát s kinofilmovými automaty. Fotoaparát pro mě byl vždy nedílnou součástí, ale jeho pravé kouzlo jsem si uvědomil až někdy koncem roku 2007 kdy jsem si pořídil první ultrazoom a začal fotografii vnímat i jinak. Bohužel jsem neměl možnost si tento fotoaparát užít nějak déle a má nutnost v té době ho mít neustále při sobě se vymstila. Fotoaparát „nepřežil“ a já nutně potřeboval něco dalšího, zrcadlovka pro mě v té době byla něco velkého, těžkého k čemu potřebuji několik objektivů a tak volba padla na další ultrazoom tentokrát značky Canon. (první pořizované fotografie jsem tenkrát začal nahrávat na svůj již nepoužívaný Fotolog)

Fotoaparát v mé brašně strávil spoustu času a stal se z něj nástroj pro poznávání technik fotografie. S tímto ultrazoomem jsem pořídil i pár snímků do probíhající soutěže na serveru dama.cz rok 2008, kde jsem vyhrál v po sobě jdoucích kategoriích Zvíře – 1.místo, Ulice– 1.místo, Akt – 3.místo. I když se nejednalo o žádnou významnou a prestižní soutěž, nakoplo mě to v té době nejen k pořízení „toho velkého těžkého, s nutností několika objektivů. Značku jsem již neměnil. V dnešní době mám pracovně pokrytý nejpoužívanější ohniskový rozsah a dokážu tak klientovi vyhovět v jakékoliv jeho představě.

Od konce roku 2011 jsem si také oblíbil „nezrcadlovku“ NEX firmy Sony na které rád používám několik desetiletí staré pevné manuální objektivy a stal se z ní nejen fotoaparát do nepohody.  Rád občas vytáhnu i starou analogovou zrcadlovku Zenit 122 nebo lomografický fotoaparát Holga 120 na svitkový film a jdu se s nimi projít, nebo jimi chvilkově nahradím současně používaný digitální fotoaparát.I v digitální volné tvorbě leckdy upřednostňuji fotografie „špinavé“ s lépe zachycenou atmosférou, před vyžehleným obrázkem byť skvěle technicky zvládnutým.

Jak vnímám fotografii , co pro mě znamená?

Fotografie jsou dnes všude kolem nás, produkují se a šíří v obrovském měřítku. Lidé dokáží posoudit a třeba i zavrhnout obrázek během několika sekund a možná i proto se snažím ve svých fotografiích mírně odlišit. Mnohdy za cenu jistého kroku zpět v technickém zpracování, použitým expozičním nastavením fotoaparátu nebo následné postprodukci. Fotografie se pro mě stala jistou životní náplní, díky které se dostávám k úplně jinému pohledu na situace, scény, místa a osoby.Vlastně na cokoliv, ve chvíli kdy se mi něco dostane do hledáčku záleží už jen na mě jak bude výsledek vypadat nebo jaká atmosféra nebo i má nálada se na snímku projeví.

Fotografování mě i neustále nakopává a nutí k posunu za lepšími výsledky. Je pro mě tak jistou formou seberealizace. Věřím, že obdobné pocity sdílí spoustu fotografujících lidí, což je jedině dobře.

Děkuji Vám za návštěvu portfolia a třeba v budoucnu na shledanou !

Jakub Krejbich 2013